III Szkolny Rajd Rowerowy im. Jerzego Radziwonki do Skarboszewa  już za nami!
W dniu 6 maja 2023r. odbył się III Szkolny Rajd Rowerowy im. Jerzego Radziwonki do Skarboszewa. 🚲
 W rajdzie łącznie uczestniczyło 68 osób  (uczniów, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości).
Zadanie zostało dofinansowane m.in. ze środków Powiatu Płońskiego, w ramach konkursu ofert z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2023 roku. 
Zaproszenie do otwarcia rajdu przyjęli: Pan Dariusz Żelasko, Pan Aleksander Jóźwiak – przyjaciel Śp. Jerzego Radziwonki, Pan Sławomir Szczygieł,  Pan Adam Maliński – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Płońsku, Pan Cezary Goszczyński – Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Siedlinie oraz Pani Małgorzata Witkowska – Przewodnicząca Rady Rodziców.
Droga całego rajdu zabezpieczana była przez funkcjonariusza Powiatowej Policji w Płońsku oraz Ochotnicze Straże Pożarne w Siedlinie i Strachowie, za co w tym miejscu serdecznie dziękujemy.
Po przemówieniach przewodniczącego Rady Powiatu Płońskiego – Pana Dariusza Żelasko i dyrektora szkoły – Pana Dariusza Urbańskiego nastąpiło uroczyste wręczenie kart rowerowych czwartoklasistom. Pani Zofia Skonieczna i Pan Jakub Kriks przekazali również informacje na temat najbliższych konkursów przygotowanych przez Stowarzyszenie. O 9:30 udaliśmy się do Skarboszewa, gdzie czekał na nas poczęstunek w postaci ciepłych, grillowanych kiełbasek. Szczególne podziękowania przekazujemy organizatorom naszego poczęstunku, tj. https://highlandhotel.pl/ „Szkockie Ranczo” Skarboszewo.
Podczas pobytu w Skarboszewie uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w konkursach: sportowym oraz wiedzy o ruchu drogowym.
Sponsorem nagród było Starostwo Powiatowe w Płońsku powiatplonski ( Zadanie dofinansowane m.in. ze środków Powiatu Płońskiego, w ramach konkursu ofert z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2023 roku) i Pan Dariusz Żelasko – przewodniczący Rady Powiatu Płońskiego.
Rajd zakończyliśmy przy naszej szkole w Siedlinie – wszyscy wrócili zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi, ponieważ głównym naszym celem było uczczenie pamięci o naszym przyjacielu, koledze, nauczycielu Śp. Jerzym Radziwonce.
W przeddzień  rajdu delegacja społeczności szkolnej złożyła na grobie Śp. Jerzego Radziwonki kwiaty i zapaliła znicz.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy sponsorom, gościom uczestnikom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli organizację rajdu.
Zapraszamy za rok na kolejny rajd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *